Volkswagen-konsernet leverte 240 200 batterielektriske biler i tredje kvartal 2026, 4,7 % færre enn 252 100 året før, ifølge tallene selskapet publiserte 12. oktober. Det er omtrent halvparten av Teslas 486 532 leveranser i samme kvartal.
Totalen skjuler to markeder som beveger seg i motsatt retning. I Europa steg konsernets elektriske leveranser 19,6 % til 209 100, noe som utgjør 87 % av det elektriske totalvolumet. I USA falt de 86,4 % til 5 100.
Elektriske leveranser etter region
| Region | Q3 2026 | Q3 2025 | Endring | Q1–Q3 2026 | Endring |
|---|---|---|---|---|---|
| Europa | 209 100 | 174 800 | +19,6% | 586 100 | +12,1% |
| USA | 5 100 | 37 400 | −86,4% | 14 900 | −78,4% |
| Kina | 18 000 | 25 800 | −30,1% | 48 900 | −42,5% |
| Resten av verden | 8 100 | 14 100 | −43,0% | 28 800 | −30,0% |
| Verden | 240 200 | 252 100 | −4,7% | 678 700 | −5,4% |
På tvers av alle drivlinjer leverte konsernet 1 885 300 kjøretøy i kvartalet, 14,3 % færre enn året før, og Kina alene står for rundt fire femtedeler av dette fallet. Ett av åtte kjøretøy det leverte, var helelektrisk (12,7 %). I Europa økte andelen batterielektriske biler av leveransene i de første ni månedene fra 18 % til 20 %.
Europa: Ordreboken er nå 40 % elektrisk
Ordretallene er sterkere enn leveringstallene. VW sier at ordreinngangen for batterielektriske biler i Europa steg med mer enn 60 % fra året før i tredje kvartal. Den europeiske ordrereserven for elbiler er doblet siden slutten av 2025, og elektriske modeller utgjør nå rundt 40 % av hele den europeiske ordrereserven. De fire små elbilene som bygges i Spania, ID. Polo, ID. Cross, Škoda Epiq og Cupra Raval, har så langt fått nesten 150 000 bestillinger. VW samlet alle fire på én scene i Paris 11. oktober.
Martin Sander, styremedlemmet med ansvar for salg, pekte på «de nåværende høye drivstoffprisene og det større tilbudet av innstegsmodeller» som hovedårsakene til den raskere overgangen til elbiler i Tyskland.
Škoda drev veksten
Innad i konsernet kom veksten fra de rimeligere merkene. Škodas elektriske leveranser steg 30,0 % til 59 300 i kvartalet, og Seat/Cupras steg 25,5 % til 24 800. Volkswagen-merket falt 22,4 % til 73 900 og Audi falt 21,5 % til 48 700. I løpet av ni måneder var konsernets mest solgte elbil Škoda Elroq med 92 200 leveranser, foran ID.4/ID.5 med 81 900 og Škoda Enyaq med 72 700.
Dette er bilene en europeisk Model Y-kjøper mest sannsynlig vil sammenligne prismessig. I Tyskland i september registrerte KBA 8 038 Model Y-er, 4 128 Elroq-er, 2 852 Enyaq-er og 2 795 ID.4/ID.5-er.
Teslas posisjon
I Europa skiller de to selskapene seg både i omfang og tempo. VW-konsernets europeiske elektriske leveranser økte 12,1 % i de første ni månedene av 2026, til 586 100. Teslas registreringer i EU økte 65,9 % i de første åtte månedene, til 142 165, ifølge ACEA. De to opptellingene dekker ikke de samme landene eller de samme månedene, men VWs europeiske elektriske volum er flere ganger større, og Tesla vokser raskere.
I USA sier VW at elbilmarkedet krympet etter at statlige støtteprogrammer utløp, mens importtoll fortsatt tynger virksomheten. Fallet samsvarer med Fords fall på 80 % i amerikansk elbilsalg i samme kvartal. Tesla publiserer ikke amerikanske leveranser separat, men de globale leveransene falt bare 2,1 % fra året før i tredje kvartal.